Šuniuko kraitelis – ką turėti pasitinkant naują šeimos narį
Šuniuko kraitelis – atvykimas į naujus namus
Šuniuko atvykimas į namus – tai ne tik neišsiamiamas džiaugsmo šaltinis, bet ir didelė atsakomybė. Norint, kad adaptacija praeitų kiek įmanoma sklandžiau, turime būti jai pasiruošę iš anksto. Šiame straipsnyje aprašysime pagrindinius dalykus, kuo turėtų pasirūpinti nauji vipetų šuniukų šeimininkai.
Maistas
Dažniausiai maistą, tinkantį vipetų šuniukams, rekomenduoja veisėjas, tačiau šeimininkai turėtų susipažinti su pagrindiniais šunų mitybos būdais, tokiais kaip RAW ir BARF bei pasidomėti, kaip tinkamai subalansuoti šuns mitybą. Šunų mityba labai priklauso veislės, amžiaus, jo augimo etapų. Nėra pašaro, kuris tiktų visoms veislėms bei atitiktų visų veislių augimo poreikius. Daugiausia diskusijų kyla dėl to, ar šuo plėšrūnas, ar visaėdis. RAW atstovai sako, kad plėšrūnas, BARF – kad visaėdis.
Geriausio mitybos būdo nėra
Teisingo atsakymo nėra, taigi, ko gero šunis galima traktuoti kaip prisitaikančius plėšrūnus – geriausiai jie jaučiasi, kai ėda žalią mėsą, tačiau prisitaiko ir prie kitokių šėrimo būdų. Kartais tos pačios veislės atstovai gali turėti labai skirtingus maitinimosi įpročius net augdami tuose pačiuose namuose, identiškomis sąlygomis. Taigi, pirmiausia pašare turėtų būti visaverčių baltymų. Labiausiai tinka gyvūninės kilmės, iš mėsos ar žuvies. Šunų virškinamasis traktas palyginti su žolėdžiais, yra trumpesnis, todėl lengviau pasisavina gyvulinės kilmės baltymus. Angliavandeniai pašare turėtų būti suskaidyti iki įsisavinamos formos, jie yra energijos šaltinis, padeda stimuliuoti virškinamojo trakto gaurelius, valyti žarnyną. Svarbiausia, kad šuo angliavandenius gautu iš žaliavų, kurios nesukelia jam alergijos. Pašare šunims taip pat turėtų būti riebalų. Tačiau, kadangi jų kiekis dažniausiai yra nepakankamas, reikėtų pasirūpinti papildomu omega 3 šaltiniu. Kadangi šuo gyvena namuose ir neturi galimybės gauti vitaminų ir mineralų savarankiškai, kuriuos gautų medžiodamas bei ėsdamas įvairius augalus ir uogas – būtina pasirūpinti natūraliais vitaminais bei mineralais.
Papildai šunims
Esminės medžiagos, tokių kaip omega-3 riebalų rūgštys, kalcis, ir vitaminai, tokie kaip D ir E, prisideda prie bendros sveikatos, imuninės sistemos veikimo ir tinkamo šuniukų kaulų vystymosi. Rekomenduojame pasikonsultuoti su veterinaru arba šunų mitybos specialistu ir išsiaiškinti šuniuko veislės ir dydžio specifinius mitybos poreikius. Atminkite, jog papildų pridėjimas mažiems šuniukams – tai tvirtas pagrindas šuniuko tolimesnei sveikatai. Pasirūpinti, kad ėdale būtų šuniui reikalingų vitaminų ir mineralų, šių dienų šeimininko pareiga, tačiau labai svarbu, kad papildai būtų vartojami pagal profesionalų patarimus, kad būtų išvengta perdozavimo. Papildų kiekiai turėtų būti pritaikyti šuniuko individualiems poreikiams.
Specializuota papildų šunims parduotuvę rasite čia.
Nerūdyjančio plieno dubenėliai šuniuko kraitelyje
Iš pirmo žvilgsnio, šuns dubenėlio pasirinkimas atrodo paprasta užduotis, tačiau įsigyjant nepasidomėjus, dažniausiai tenka dubenėlius keisti. Todėl vertėtų išsiaiškinti, kokiomis savybėmis pasižymi iš įvairių medžiagų pagaminti dubenėliai šunims, ir kokie yra pagrindiniai jų tipai.
Medžiagos
Nerūdijančio plieno dubenėliai yra geriausias pasirinkimas siekiant užkirsti kelią sparčiam bakterijų dauginimuisi. Jie yra ganėtinai tvirti ir nebrangūs, tokių dubenėlių priežiūra yra itin lengva, juos galima plauti net indaplovėje.
Keramikiniai dubenėliai yra patvarūs ir ilgaamžiai, be to, jų dizainas įprastai būna labai elegantiškas, tačiau keramikinių dubenėlių priežiūra yra sudėtingesnė: jei indelis bus plaunamas aukštoje temperatūroje, jo paviršiuje gali atsirasti įtrūkimų, kuriuose kaupsis bakterijos. Keramikiniai dubenėliai yra gerokai brangesni už nerūdijančio plieno dubenėlius.
Plastikiniai dubenėliai yra lengvi ir nebrangūs, o jų priežiūra yra gana paprasta, tačiau plastikas yra mažiausiai bakterijoms atspari medžiaga, čia jos kaupiasi greičiausiai. Taip pat, tokio tipo dubenėlių nereikėtų rinktis tada, jei augintinis yra linkęs viską graužti: plastikinio dubenėlio naudojimas paprasčiausiai gali būti nesaugus. Taip pat, svarbu įvertinti ir tai, kad plastikiniai dubenėliai gana greitai susibraižo ir praranda savo prekinę išvaizdą, todėl juos tenka dažniau pakeisti naujais.
Dubenėlių tipai
Standartiniai dubenėliai – tai gana neaukšti dubenėliai, kurie tinka nedidelių ir vidutinių veislių šunims. Renkantis tokius dubenėlius svarbiausia atsižvelgti į jų matmenis bei medžiagą, iš kurios jie pagaminti. Standartiniai dubenėliai puikiai tiks vipetų veislės šuniukams, o šuniukui paaugus rekomenduojama rinktis dubenėlius su stovu.
Dubenėliai su stovu: šio tipo dubenėliai puikiai tinka didesnių veislių šunims, kuriems valgymo metu tenka smarkiai pasilenkti. Dubenėlių stovas gali būti labai įvairaus aukščio, todėl vertėtų atsižvelgti į augintinio ūgį. Vipetams visuomet rekomenduojame rinktis vidutinio aukščio dubenėlius su stovais.
Lėto valgymo dubenėliai skirti šunims, „ryjantiems maistą”. Jeigu pastebite, kad jūsų šuo suryja maistą vos per kelias sekundes, apsvarstykite lėto valgymo dubenėlį, kuris užtikrins, kad valgymo procesas būtų lėtesnis. Tokie dubenėliai dažniausiai būna su grioveliais, iš kurių tenka iškrapštyti maisto granules.
Dubenėliai su silikoniniu pagrindu yra geriausias pasirinkimas tiems šunims, kurių dubenėliai niekuomet nelieka vienoje vietoje. Taigi, jeigu perkate didesnės veislės šunį, įsitikinkite, kad dubenėliai būtų pakankamai stabilūs, neslystų ir būtų patogūs.
Kelioniniai dubenėliai yra skirti išvykoms su augintiniu. Šio tipo dubenėliai yra gaminami iš silikono ir yra lengvai sulankstomi, neužima daug vietos.
Jaukus guolis
Kaip ir žmonėms, taip ir šuniukams reikalinga saugi vieta, kurioje jie galėtų pabūti vieni ir pailsėti. Guolių rūšių yra pačių įvairiausių. Kol šuniukas mažas, rekomenduojame rinktis kuo paprastesnį guolį, tačiau kai šuo jau paaugęs, rekomenduojame investuoti į patogų guolį, tinkantį jūsų šuniuko veislei. Vipetų mėgstamiausi – guoliai urvai, į kuriuos gali įlysti, pasislėpti ir susišildyti.
Šuniuko kraitelis Guoliai vipetams
Priežiūros priemonės šuniuko kraitelyje
Reguliariai vipeto priežiūrai būtinos nagų žirklutės, dantų priežiūros priemonės ir švelnus šampūnas, jeigu ketinate šunį maudyti. Tačiau ši veislė yra itin švari, todėl maudyti vipetų dažniausiai nėra poreikio.
Mokymo reikmenys šuniuko kraitelyje
Mokymas yra būtinas mažyliams nuo 3 mėnesių amžiaus. Įsigykite skanėstų tinkančių tokio amžiaus šunims, treniruotėms ir pasivaikščiojimams tinkančius pavadėlį ir antkaklius. Nepamirškite skanėstų bei žaislų kramtymui, kad šuniukas galėtų tenkinti natūralų norą kramtyti ir palengvinti dantų dygimo procesą.
Ir visgi, svarbiausias šuniuko poreikis yra jūsų laikas ir kantrybė. Sukurti tvirtam ryšiui su augintiniu reikia laiko, todėl būkite pasiryžę investuoti į treniruotes, žaidimus, bei kitus laiko su augintiniu praleidimo būdus. Tinkamai pasiruošę naujo šeimos nario atvykimui išvengsite papildomo streso ir bereikalingų klaidų, kurios gali lemti visą tolesnį šuniuko gyvenimą ir jūsų santykį su juo.
Sekite mus instagrame.