Skip to content

Veiklos

Agility

Linksmas ir labai azartiškas šunų vikrumo sportas, kuriame šuo kuo greičiau turi įveikti įvairias šeimininko nurodomas kliūtis. Šiame sporte šuo ir šeimininkas yra viena stipri komanda, todėl užsimezga itin stiprus ryšys tarp šeimininko bei šuns. Mokinantis šios sporto šakos augintinis perpranta žmogaus kūno kalbą ir gyvenimas su tokiu augintiniu tampa tikra pasaka! Taip pat, šis sportas stimuliuoja protą ir treniruoja kūną! Žaidime tiek šuo tiek šeimininkas patiria itin daug teigiamų emocijų, kadangi būtent emocijos yra tai – kas motyvuoja šunį paklusti šeimininko daugybei vienai po kitos sekančioms komandoms. 

Veiklos su vipetais

Lure Coursing’as

Lure kursingas tai yra šunų sportas imituojantis kiškių medžioklę. Čia šunys vejasi netikrą kiškį. Vipetai yra medžiokliniai šunys – todėl labai svarbu išlaikyti šią veislės savybę, dėl šios priežasties šunys yra testuojami bei varžosi Lure kursingo varžybose. Tai vipetams yra pats didžiausias prigimtinis malonumas (po miegojimo šeimininko lovoje). Treniruotės bei varžybos rengiamos erdviose pievose, galimos dirbtinės kliūtys (šieno ritiniai, vandens telkinys. Lurą (kiškio imitaciją) traukia specialus mechanizmas, kurio judėjimo greitį reguliuoja operatorius. Norint, kad šuo galėtų dalyvauti Lure Coursing’o varžybose, šuo privalo išlaikyti kvalifikacinį bėgimą, kurio pagrindinias tikslas yra nustatyti, ar šuo turi reikiamas darbines savybes.  

lure kursingas

Frisbis

Frisbis mums tai viena iš laisvalaikio su šunimi praleidimo formų. Tai puikus būdas ryšio su šunimi stiprinimui ir lengvas būdas juos iškrauti fiziškai. Nors tai atrodo gan paprastas žaidimas, tačiau jam reikia atitinkamo pasiruošimo. Daugelis šunų lengvai išmoksta ir be galo mėgsta žaisti lėkščiasvydį, tačiau pradedant žaisti, reikėtų išmokyti augintinį tinkamai sugauti skriejantį diską. Tam geriausia būtų užsirašyti pas specialistą į kelias įvadines treniruotes, kuriose išmoksite pagrindinių frisbio treniruočių principų. Vipetai yra itin azartiški šunys, turintys gerai išvystytą gaudymo instinktą, todėl labai rekomenduojame išbandyti šį žaidimą. 

frisbis