Skip to content

Whippet
puppies.

2024.06.10 newborn litter.

Kodėl vipetai?

Vipetas – tai kurtų grupės šuo, dar kitaip vadinamas mažuoju anglų kurtu. Tai elegantiškas, greitas, stiprus ir tuo pačiu labai švelnus šuo, pasižymintis azartišku temperamentu ir mokėjimu sutarti su žmonėmis.

Tai itin universalus ir subtilus šuo – puikus kelionių bei aktyvių veiklų kompanionas, gebantis greitai adaptuotis naujoje namų ar sporto aplinkoje. Yra švelnaus, malonaus, prieraišaus ir santūraus charakterio. Šis šuo puikiai tinka ramybės ir tylos gerbėjams, kadangi loja labai retai ir savo balsą parodo tik esant reikalui.

Vipetai visuomet prisitaiko prie šeiminiko poreikių ir mieliausia jiems būti ten, kur šeimininkas. Vipetai yra itin tvarkingi ir švarūs. Šiems šunims iškrauti nereikia nuotalitio fizinio krūvio, užtenka 10-15 minučių sprinto ar pasilakstymo su kitais šunimis. Tačiau leisti šiems šunims bėgti yra būtina!

Šiuo metu turime vipetų šuniukų vadą.

2024 metais, Birželio 10 dieną gimė vipetų veislės šuniukų vada. Šuniukai į naujus namus vyks rugpjūčio mėnesį. Būsimos vados šuniukų mama Foxpolis Madera. Madera yra inteligentė, itin meilaus charakterio, protinga, paklusni, atvira žmonėms. Namuose išsiskiria tuo, kad lengvai pergudrauja kitus šunis. Itin noriai keliauja automobiliu, nestresuoja būdama viena namuose, puikiai sutaria su vaikais. Šuniukų tėtis Dew Dessert Winner Wind – taip pat išskirtinai draugiškas ir atviras žmonėms šuo. Abu tėvai yra itin stiprių kraujo linijų, todėl tikimės puikių palikuonių. Norinčius susipažinti kviečiame pasivaikščiojimui.  Daugiau šuniukų nuotraukų rasite čia.

Vipetai veislyne Elėjos šuo Madera su savo tėvu Dev Desert Winner Wind

Vipetų veislynas – “ELĖJOS” – priklauso Tarptautinei kinologų federacijai (FCI) bei jos narei Lietuvos kinologų draugijai (LKD). Visi veislyno šunys dalyvauja nacionalinėse bei tarptautinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje.

Daugiau apie parodų rezultatus
Vipetų veislynas „Elėjos“

Mama – Foxpolis Madera.

Madera yra mūsų kylanti žvaigždė. Lipšni ir saldi iki begalybės, dievinanti bet kokį kontaktą su žmonėmis. Ji nuolat reikalauja šeimininko bučinių ir paglostymų, o jeigu jų negauna, iniciatyvos imasi pati. Itin švelni ir pakanti mažiems vaikams. Madera yra labai gudri, smalsi ir žaisminga. Panašu, jog pagrindinė jos aistra yra maistas – prie bet kokio kąsnio ji pasirodys pirmoji, išlaižys dubenėlį iki paskutinio trupinio ir dar atims iš kitų šunų. Skirtingai nei kiti šunys – dėl maisto ji padarys bet ką! Todėl mokyti ją naujų komandų yra itin lengva. Jai puikiai sekasi parodų ringuose ir ji yra puikiai vertinama veislės specialistų. Madera yra Lietuvos bei Estijos jaunimo čempionė, Lietuvos čempionė.  

Vipetų veislynas „Elėjos“

Tėvas – Dew Dessert Winner Wind.

Dew Dessert Winner Wind namuose vadinamas tiesiog Winner’iu. Šuo gyvena Lenkijoje, netoli Lodzės miesto. Nuostabaus temperamento patinas. Išlaikyto ir subtilaus charakterio. Namuose itin ramus ir paklusnus. Laukuose tikras vėjas. Jis itin meilus žmonėms, puikiai sutaria su kitais šunimis.  Šis jaunas patinas yra Lietuvos ir Lenkijos parodų čempionas, Lenkijos jaunimo čempionas, 2022 metais įgijęs Crufts kvalifikaciją. Crufts – tai didžiausia pasaulyje šunų paroda, kuri vyksta Anglijoje. Šioje parodoje gali dalyvauti tik  šunys laimėję tam tikras tarptautines parodas ir įgyję reikiamą kvalifikaciją. 

Planuojamos vados

Kita artimiausia vada planuojama 2025 metais.

Visą informaciją apie mūsų auginamus šuniukus, parodų rezultatus ir būsimas vadas talpiname mūsų Facebook „Vipetų veislynas Elėjos” bei Instagram paskyroje @whippetlines – sekite ir sužinokite naujienas pirmieji!